Ultrasonogrāfijas (USG) pakalpojumi

36,6 medicīnas centrā Rēzeknē uzsāk darbu sertificēts radiologs-diagnosts Irina Ņikiforovska, kas sniedz ultrasonogrāfijas (USG) pakalpojumus gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Ultrasonogrāfija (USG) ir orgānu un audu augstfrekvences ultraskaņas viļņu diagnostikas metode, kuru pielieto, lai vizualizētu kā iekšējos orgānus, tā virspusējās struktūras (vairogdziedzeri, krūts dziedzeri, muskuļus, cīpslas, limfmezglus  u.c.). Ar ultrasonogrāfijas palīdzību mūsdienu medicīna ir spējīga noteikt iekšējo orgānu izmēru, struktūru un to bojājumus, iegūstot attēlu reālajā laikā.

Ultrasonogrāfijas diagnostikas veids ir drošs, jo netiek izmantots jonizējošais starojums un nav datu par ultraskaņas kaitīgumu, tāpēc ultraskaņu pielieto arī bērnu un grūtnieču izmeklējumiem.

36,6 medicīnas centrā I.Ņikiforovska sniedz sekojošus ultrasonogrāfijas (USG) pakalpojumus:

  • Vēdera dobuma ultrasonogrāfija – izmeklējuma laikā iespējams izmeklēt aknas, žultspūsli, aizkuņģa dziedzeri, liesu, nieres, lielos asinsvadus un urīnpūsli, ja tas nav iztukšots, kā arī dažos gadījumos atrast palielinātus limfmezglus.
  • Vairogdziedzera ultrasonogrāfija – izmeklējuma laikā nosaka vairogdziedzera formu, lokalizāciju, izmērus, novērtē tā struktūru, apasiņošanu. Tiek pētīti arī apkārtējie virspusēji novietoti audi, t.sk. kakla limfmezgli.
  • Mīksto audu ultrasonogrāfija – izmeklējuma laikā nosaka jebkuras lokalizācijas (gan uz ķermeņa, gan ekstremitātēm, arī uz sejas un galvas) mīksto audu (āda, zemāda, muskuļaudi – līdz 4-6 cm dziļumā) stāvokli, sabiezējumu vai veidojumu raksturu tajos. Novērtē limfmezglu, siekalu dziedzeru u.c. veidojumu stāvokli.
  • Urīnceļu ultrasonogrāfija – izmeklējuma laikā iespējams izmeklēt nieres, urīnpūsli, prostatu.
  • Krūts dziedzeru ultrasonogrāfija – svarīga profilaktiska izmeklēšana sievietēm jebkurā vecumā, lai atklātu agrīnas izmaiņas krūts dziedzeros un diagnostiska metode, lai precizētu palpējamo (sataustīto), atrasto mammogrāfijas laikā veidojumu struktūru. Krūts dziedzeru ultrasonogrāfija īpaši piemērojama metode sievietēm grūtniecības un laktācijas laikā; jaunām sievietēm profilaktisko izmeklējumu laikā (apmēram līdz 35-40 gadu vecumam); vīriešiem, bērniem un pusaudžiem, gadījumos, kad ir apgrūtināta mammogrāfija (mastīti, abscesi, pēc operācijām, traumām).

Laba ideja dāvanai – 36,6 medicīnas centra DĀVANU KARTE, kas sniedz iespēju Jūsu draugiem un radiem uzlabot savu veselības stāvokli, izmantojot ultrasonogrāfijas (USG) pakalpojumus.

2021 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6