36,6 medicīnas centrā Rēzeknē uzsāk darbu sertificēta fizioterapeite Solvita Repša, kas sniedz fizioterapijas pakalpojumus gan pieaugušajiem, gan bērniem.

36,6 medicīnas centrs lūdza fizioterapeiti izskaidrot, kādos gadījumos cilvēkiem ir nepieciešami fizioterapijas pakalpojumi.

S.Repša skaidro, ka, galvenokārt, fizioterapeita pakalpojumus izmanto cilvēki, kuriem ir dažādu saslimšanu radīti funkcionālie traucējumi organismā, piemēram, muskuļu, kaulu, locītavu un nervu sistēmas saslimšanas un traumas. Fizioterapeita nodarbības var uzlabot veselības stāvokli cilvēkiem, kuriem ir sirds un asinsvadu, kā arī elpošanas sistēmas saslimšanas. Nodarbībās uzlabojas cilvēka pašaprūpes, ikdienas aktivitāšu veikšanas kvalitāte, fiziskās slodzes tolerance un veselības stāvoklis kopumā.

Fizioterapeite iesaka speciālista pakalpojumus izmantot profilaktiski ķermeņa veselības stāvokļa uzlabošanai, kas ir ļoti aktuāli mūsdienās, jo cilvēkus lielākoties vieno šādi faktori – mazkustīgums, ierastas ķermeņa pozas, nepareizs uzturs, kā arī informācijas trūkums par to, kā pasargāt sevi no slimību progresēšanas. Konsultācijas laikā fizioterapeits, izmantojot atbilstīgākās fizioterapijas metodes, novērtē cilvēka balsta kustību aparātu, veic muskulatūras un locītavu fizisko izmeklēšanu, izstrādājot individuālu rehabilitācijas plānu un vingrinājumu programmu. Sākotnēji cilvēkam būtu ieteicams veikt vingrinājumus fizioterapeita uzraudzībā, jo speciālists seko līdzi vingrinājumu pareizai izpildei, izvērtē ķermeņa reakciju uz dažādām kustībām un slodzēm, uzklausa atsauksmes. Tikai pareizi veicot vingrinājumus, tiek sasniegts vēlamais rezultāts – mazinās muskuļu un saišu saspringums, palielinās muskuļu spēks un izturība, mazinās nogurums un stīvums, uzlabojas pašsajūta un darbaspējas.

Fizioterapeite sniedz fizioterapijas pakalpojumus bērniem un pusaudžiem, kuriem ir nepieciešama stājas korekcija, jo, laicīgi konstatējot un koriģējot stājas traucējumus, ir iespējams izvairīties no problēmām, kas var rasties bērnam augot un attīstoties.

Tā kā tuvojas pavasaris un liela daļa cilvēku pēc garās ziemas atsāks aktīvu dzīves veidu, skriešanu (tas ir aktuāli, jo tuvojas maratonu laiks), nūjošanu, braukšanu ar velosipēdu, speciāliste iesaka izmantot fizioterapeita nodarbības, lai pakāpeniski sagatavotu ķermeņa muskulatūru fiziskām aktivitātēm, kas pasargās ķermeni no traumām un savainojumiem.

Laba ideja dāvanai – 36,6 medicīnas centra DĀVANU KARTE, kas sniedz iespēju Jūsu draugiem un radiem uzlabot savu veselības stāvokli, izmantojot fizioterapeita pakalpojumus.

2021 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6