36,6 medicīnas centra sertificēti zobārsti piedāvā A-PRF un I-PRF pakalpojumus ZOBĀRSTNIECĪBĀ.

 

KAS IR A- PRF?

 

A-PRF – ar trombocītiem bagātinātais fibrīna receklis, ko iegūst, Jūsu paša asinis ieliekot speciālā centrifūgā, kas atdala sarkanos asins ķermenīšus no baltajiem. Tā kā  baltie asins ķermenīši, jeb trombocīti, leikocīti, limfocīti, monocīti, neitrofili un cilmes šūnas stimulē augšanas faktoru (vairāk nekā 150!) izdalīšanos, kā rezultātā notiek šūnu augšanas stimulācija un jauno asinsvadu augšana, kas ir dzīšanas procesa pamatā.

 

KAS IR I-PRF?

 

I-PRF – injicējamā ar trombocītiem bagātā fibrīna metode, ko iegūst līdzīgā ceļā, kā A-PRF, tikai citā centrifugēšanas režīmā, rezultātā rodas šķidrs, ar baltajiem asins ķermenīšiem – trombocītiem, leikocītiem, limfocītiem, monocītiem, neitrofilajiem un cilmes šūnām bagātināts šķidrums, ko izmanto kā injicējamu materiālu kā zobārstniecībā, tā arī estētiskajā medicīnā, ādas biostimulācijai, reģenerācijai, lai veicinātu rētu dzīšanu un ādas atjaunošanos, kā arī pretnovecošanās profilaksei.

 

PRF ZOBĀRSTNIECĪBĀ PRIEKŠROCĪBAS

 

Priekšrocības:

 • procedūra ir nekaitīga un bez blakusefektu izpausmēm, jo asins preparātus iegūst no paša cilvēka asinīm, tiem nav pievienotas kādas ķīmiskas vielas (piemēram, konservanti, pretsareces vielas, kā arī citu metožu gadījumā);
 • tā ir droša procedūra, bez alerģijas vai infekcijas riska;
 • augšanas faktori aktivizējas fizioloģisku (dabisku) procesu rezultātā, analoģiski brūces dzīšanas procesam, tās pašas šūnas tiek koncentrētas vietā, kur nepieciešama dzīšana;
 • iepriekš minētie augšanas faktori izdalās pakāpeniski, 7-28 dienu laikā, kas nozīmē, ka ķirurģiskās manipulācijas vietā nepārtraukti tiek stimulēta asinsvadu ieaugšana un dzīšanas veicināšana.

 

PRF ZOBĀRSTNIECĪBĀ PIELIETOJUMS

 

A-PRF un I-PRF pielietojums:

 • tiek uzlabots smaganas biotips;
 • veicināta smaganu recesiju slēgšanās (atkāpusies smagana, jutīgi zobu kakliņi);
 • kaulaudu un mīksto audu reģenerācija periodontozes skartajās zonās un rajonos, kur ilgstoši nav bijuši zobi;
 • atsevišķos gadījumos – lai nostiprinātu kustīgu zobu;
 • lai ārstētu smaganu kabatas;
 • pēc zobu raušanas;
 • implantu ievietošanas procesā, lai nodrošinātu veiksmīgu implantu ieaugšanu kā arī smaganu un kaula atjaunošanu ap implantu;
 • kaula augmentācijas, sinuslifta ķirurģisko manipulāciju laikā, lai uzlabotu dzīšanas procesu, paātrinātu asinsvadu ieaugšanu;
 • dažādām citām ķirurģiskām manipulācijām, lai veicinātu dzīšanu un audu atjaunošanos.

 

PROCEDŪRAS PROCESS

 

 1. Pirms ārstēšanas uzsākšanas jāveic asins analīzes, lai noteiktu, vai visi efektīvai ārstēšanai nepieciešamie parametri atbilst normai (asins biezums, holesterīns, D vitamīns). Ārkārtīgi būtisks ir asinsspiediens un vai esat/neesat smēķētājs. Ja kāds no parametriem neatbilst, sākumā veic sistemātisku ārstēšanu, lai uzlabotu asins un arī organisma vispārējo stāvokli, tad veic atkārtotas analīzes.
 2. Pozitīvu asins analīžu gadījumā pacientam no vēnas tiek ņemtas asinis, viena mēģene 10ml, mēģeņu skaits atbilstoši nepieciešamajai procedūrai. Vienā reizē maksimums- 4 mēģenes. Noņemto asiņu daudzums ir absolūti nebūtisks un organismu nekā neietekmējošs.
 3. Iegūto mēģeni nekavējoties ievieto centrifūgā atbilstošā režīmā.
 1. Kas notiek centrifūgas rezultātā? Cilvēka asinīs ir viss nepieciešamais, uzdevums – atdalīt vērtīgos baltos asins ķermenīšus no sarkanajiem, ko šī centrifugēšana arī izdara. Iegūst augstvērtīgu bioloģiski aktīvu materiālu, pietam absolūti antialerģisku un bez jebkādas organisma atgrūšanas iespējas. Galvenais mērķis – angiogenēze, jeb asinsvadu ieaugšana audos, jo jebkuri audi, gan cietie (kaulaudi), gan mīkstie (smagana) aug /pieaug asinsvadu ieaugšanas dēļ, ko PRF arī izteikti stimulē.

2021 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6