36,6 medicīnas centrā Rēzeknē tiek piedāvāti I-PRF pakalpojumi TRAUMATOLOĢIJĀ – injekcijas locītavās. Šī metode dod iespēju attālināt vai izvairīties no ķirurģiskas ārstēšanas, kā arī reģenerēt bojātos audus. Veicam pierakstus uz 17.maiju.

 

KAS IR I-PRF?

 

I-PRF asins plazmas galvenā priekšrocība ir paša pacienta asins plazmas izmantošana, kas izslēdz jebkādu blakusparādību risku. Centrifugēšanas rezultātā iegūtajā plazmā ir ievērojami lielāks trombocītu skaits nekā asinīs vidēji, un tādēļ tā satur daudz vairāk  šūnu augšanas faktoru, stimulējot skrimšļa audu un cīpslu atjaunošanos. I-PRF asins plazmas šūnas koncentrējas uz fibrīna matricas, un tajās netiek izmantoti antikoagulanti – vielas, kas kavē asins recēšanu.

 

KUR PIELIETO I-PRF TRAUMATOLOĢIJĀ

 

Injekcijas ir piemērotas visa veida locītavu, kaulu un saišu bojājumu, kā arī ilgstošu iekaisuma seku ārstēšanai:

  • ārstējot tā saucamo tenisista elkoni (laterālo epikondilītu) – dzīslu iekaisumu, kas raksturīgs gan sportistiem (tenisā, badmintonā, skvošā), gan manuāla darba veicējiem, kuri ilgstoši veic vienveidīgas, atkārtotas kustības plaukstas pamata locītavā. Medicīniskie pētījumi ir pierādījuši, ka I-PRF efektīvi samazina sāpes un paātrina atveseļošanās procesu.
  • pie osteoartrīta – hroniskas, deģeneratīvas locītavu slimības, kurām raksturīga progresējoša artikulārā skrimšļa destrukcija un jaunu veidojumu – osteofītu –  veidošanās;
  • pie tendinopātijām – iekaisumiem vai cīpslas plīsumiem, ko izraisa locītavu pārslodze, pēkšņa sporta vai sadzīves trauma vai novecošana.

 

PRIEKŠROCĪBAS

 

Metodes galvenās priekšrocības:

  • droša metode – injekciju materiāls izgatavots no paša pacienta asinīm, tādēļ pilnīgi izslēgts alerģisku reakciju risks;
  • nav iespējamas blakusparādības, jo netiek izmantots dzīvnieku izcelsmes fibrīns un ķīmiskie vai termiskie gēla iegūšanas paņēmieni;
  • nelielā asins daudzumā ir būtiski lielāka trombocītu augšanas faktoru un cilmes šūnu koncentrācija (salīdzinājumam, ar trombocītiem bagātinātās plazmas injekcijā ir 5-10 reizes lielāks augšanas faktoru daudzums nekā asinīs parasti) , kas iedarbojas tieši uz problēmzonu, tādējādi tiek stimulēts sadzīšanas process un visu audu reģenerācija.

SVARĪGI – pacientam līdzi jāņem rentgena, magnētiskās rezonanses vai citus izmeklējumus.

 

CIK BIEŽI JĀVEIC PROCEDŪRA?

 

Procedūra jāveic trīs reizes (ik pēc mēneša) – atkarībā no bojājuma.

 

Cenas šeit.

2021 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6