VAI JUMS IR SĒDOŠS DARBS?

36,6 medicīnas centrs Rēzeknē jūnijā saviem klientiem piedāvā saņemt sertificēta fizioterapeita konsultāciju par 50% lētāk.

36,6 medicīnas centra sertificētā fizioterapeite Solvita Repša skaidro, ka lielākā daļa pacientu, kas vēršas pie speciālista ar muguras sāpēm, ir cilvēki, kuriem ir sēdošs darbs.

Mūsdienās cilvēks lielāko dienas daļu pavada sēžot – darbā, pie datora, vadot automašīnu, skatoties televizoru, kā rezultātā veidojas muskuļu disbalanss – daļa muskuļu ir novājināti, bet citi – pārslogoti. Tiek traucēta asinsrite, nervu impulsu pārvade, kā rezultātā cilvēkam varbūt ne tikai sāpes visā mugurkaulā, plecu un gūžas locītavās, bet rasties tādi simptomi kā roku tirpšana, asinsrites traucējumi u.t.t. Cilvēkam rodas diskomforts, viņš ātri nogurst, kā rezultātā mazinās dzīves kvalitāte.

S.Repša skaidro, ka, ja cilvēkam ir radušās sāpes, tad ne tikai ir svarīgi radioloģiski noteikt mugurkaula struktūras stāvokli, bet arī doties pie speciālista, kurš novērtēs muskuļu un mugurkaula funkcionālo stāvokli. Novērtējot mugurkaula kustības un muskuļu darbu, fizioterapeits ieteiks pareizos vingrinājumus, izstāstīs, kā ikdienā mazināt saspringumu skartajās zonās. Speciālists atgādinās par ergonomikas principu ievērošanu ikdienā, par ko tik bieži aizmirstam. Kad cilvēks pats izvēlas sporta veidu vai vingrinājumu kompleksu, bieži vien tas nevis palīdz, bet tieši otrādi – kaitē, jo trenē muskuļus, kas jau tā ir pārslogoti ikdienas aktivitātēs, un var panākt simptomu pastiprināšanos.

Bieži vien ārsts Jums veselības uzlabošanai var ieteikt veikt regulārus vingrinājumus, tad ieteicams to darīt speciālista klātbūtnē. Fizioterapeits sekos līdzi, lai vingrinājumi tiktu izpildīti precīzi un pareizi, tādējādi, stiprinot stāju un uzlabojot balsta aparātu.

2021 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6