36,6 medicīnas centrā uzsāk darbu GINEKOLOGS RĒZEKNĒ Olga Zepa, kas sniedz konsultācijas un veic ginekoloģisko ultrasonogrāfiju.
Ginekoloģe piedāvā profilaktiskās apskates sievietēm, kā arī ginekoloģisko saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu.
O.Zepa atgādina, ka, neatkarīgi no sievietes vecuma, ir jāveic regulāras apskates, lai laicīgi diagnosticētu saslimšanu simptomus un veiktu operatīvus pasākumus to ārstēšanai. Sievietēm reproduktīvā vecumā pie ginekologa jāgriežas vismaz vienu reizi gadā. Konsultācijas laikā ārsts izmeklē krūtis, apskata dzemdes kaklu. Ja tiek konstatēti sarežģījumi, tad ginekologs veic papildus izmeklējumus – ultrasonogrāfiju un analīzes. Ginekoloģe aicina nekavējoties vērsties pie ārsta, ja ir radušās sūdzības par veselību.

Ginekoloģe sniedz konsultācijas par simptomiem un fizioloģiskā stāvokļa izmaiņām sievietēm pirms un pēc menopauzes, klīniskā klimaksa. Sievietēm šajā vecumā pie ginekologa jāvēršas vismaz vienu reizi gadā, arī tad, ja nav sūdzību par veselību.

36,6 medicīnas centra ginekoloģe sniedz konsultācijas par sievietei piemērotāko kontracepcijas veidu, pakalpojuma klāstā ietilpst dzemdes spirāles ievietošana un izņemšana.

36,6 medicīnas centrā tiek piedāvāti ultrasonogrāfijas pakalpojumi, kas ļauj iegūt papildus informāciju ginekoloģiskai izmeklēšanai, sniedzot iespēju ātrāk un precīzāk noteikt diagnozi un nodrošināt savlaicīgu un sievietei piemērotāko ārstēšanās metodi.

Tiek piedāvāta sieviešu dzimumorgānu onkoloģisko saslimšanu diagnosticēšana, pielietojot ultrasonogrāfu un veicot biopsiju – audu paraugu noņemšanu. O.Zepa informē, ka dzemdes kakla vēzis ir otrais izplatītākais vēža saslimšanu veids sievietēm Latvijā, kura riskam tiek pakļautas gan jaunas, gan vecākas sievietes. Visbiežāk šī saslimšana tiek diagnosticēta sievietēm ap 40 gadiem. Dzemdes kakla vēzi izraisa papilomas vīruss, kuru dzīves laikā iegūst vidēji 50-80% sieviešu. Vīruss var dažu mēnešu laikā izzust no sievietes organisma, viņai nemaz nenojaušot par šī vīrusa esamību, bet, ja organisma imūnsistēma nespēj cīnīties ar vīrusu, tad pamazām rodas izmaiņas dzemdes kakla šūnās, kas gadu gaitā var izraisīt vēži. Tādēļ katra sieviete tiek aicina veltīt tikai 20 minūtes gadā savas veselības pārbaudei. Šīs dažas minūtes daudzām sievietēm saglabās dzīvību!

2021 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6