Zobu higiēna

Profesiona zobu higiēna – sertificēti speciālisti.

 

Kāpēc ir nepieciešama zobu higiēna?

 

Regulāri zobu higiēnista apmeklējumi ir būtisks priekšnoteikums zobu veselības saglabāšanai un savlaicīgai problēmu diagnostikai. Kas vismaz reizi pusgadā apmeklē zobu higiēnistu, sevi pasargā no daudzu slimību cēloņiem mutes dobumā.

Profesionāla zobu higiēna nepieciešama, jo, pat regulāri mājYas apstākļos tīrot zobus, nav iespējams likvidēt visu zobu aplikumu.

 

No kādām slimībām pasargā regulāra zobu higiēna?

 

Zobu higiēnists, izmantojot speciālus instrumentus un palīgvielas :

  • notīra mīksto un cieto zobu aplikumu, it īpaši grūti aizsniedzamās vietās,
  • noņem virssmaganu un zemsmaganu zobakmeni.

Zemsmaganu zobakmeni lielākoties nevar ne redzēt, ne sataustīt. Tas veidojas neatkarīgi no ikdienas mutes dobuma higiēnas kvalitātes. Zobu aplikums nav ēdiena atliekas uz zobiem, bet gan dažādu mikroorganismu kopienas.

Zobakmens ir mineralizēts mīkstais un cietais zobu aplikums, kurā dzīvo ļoti daudz dažādu slimības izraisošu mikroorganismu. Piemēram:

  • kariess (caurums);
  • gingivīts (smaganu iekaisums, asiņošana sevišķi tīrīšanas laikā, ēdot);
  • periodontīts – ap zobu esošo audu iekaisums jeb infekcijas slimības, kuru galvenie izraisītāji ir zobu aplikumā un zobakmenī mītošie mikrobi. Draud ar zobu izkrišanu;
  • slikta elpa,  jo šīs slimības izraisa mikrobi, kas atrodas aplikumā un zobakmenī.

Vispirms ir ieteicams veikt profesionālo mutes dobuma higiēnu un tikai tad doties pie zobārsta. Bieži vien zobakmens aizklāj zobu, kas traucē saskatīt iespējamo kariesu un citas slimības.

 

Izcenojumi  šeit.

 

2021 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6