36,6 medicīnas centrā Rēzeknē uzsāk darbu sertificēts ķirurgs Sergejs Šapovalovs. Dr. S.Šapovalovs sniegs konsultācijas proktoloģisko saslimšanu, vēdera priekšējās sienas trūču gadījumā, žultspūšļa un žultsvadu pataloģiju,  kā arī aizkuņģa dziedzera slimību gadījumā. Konsultācijas tiks sniegtas arī pacientiem ar ādas un zemādas veidojumiem.

ĶIRURGS – PROKTOLOGS sniedz skaidrojumu par biežāk sastopamajām saslimšanām.

Proktoloģiskās saslimšanas:

Hemoroīdi – iekšējie un ārējie vēnu mezglveida paplašinājumi taisnās zarnas izejas daļā. Biežākās sūdzības – asiņošana, sāpes, nieze, dedzināšana, diskomforts, veidojumi pie anālās atveres un ar to saistītās ikdienas higiēnas grūtības.

Fisūra – anālā kanāla gļotādas plīsums. Biežākās sūdzības – sāpes vēdera izejas laikā.

Polipi – anālā kanāla un taisnās zarnas gļotādas jaunveidojumi.

Fistula – patoloģisks kanāls mīkstajos audos ap anālo atveri vai taisno zarnu. Biežākās sūdzības -strutaini izdalījumi no mīkstajiem audiem vai anālās atveres, patoloģisku audu veidošanās, hroniskas sāpes, kam ir tendence progresēt.

Pilonidāls sinuss – iekaisuma process astes kaula apvidū. Biežākās sūdzības – strutaini vai asiņaini izdalījumi no mīkstajiem audiem, paaugstināta temperatūra.

Kondilomas – ādas jaunveidojumi dzimumorgānu un anālās atveres apvidū, ko izraisa vīrusa saslimšana un kas izplatās seksuāli transmisīvā ceļā. Biežākās sūdzības – sīku ādas pacēlumu veidošanās, kas rada diskomfortu.

Sfinktera defekti – taisnās zarnas iekšējā vai ārējā slēdzējmuskuļa defekts. Visbiežākie cēloņi – dzemdību traumas, starpenes traumas, iepriekšējas ķirurģiskas iejaukšanās. Iekšējā un ārējā anālā sfinktera bojājumam ir galvenā nozīme fēču nesaturēšanas gadījumā.

Vēdera priekšējās sienas trūce:

Trūce ir vēdera priekšējās sienas defekts, kas rodas saistaudu vājuma dēļ un kā rezultātā veidojas iztilpums jeb trūces maiss, kurā var ieslīdēt vēdera dobuma orgāni (tievās zarnas, resnā zarna, taukplēve u.c.). Biežākās trūces lokalizācijas ir – cirkšņa, nabas, baltās līnijas trūce, kā arī pēcoperācijas trūces, ko sastop pēc iepriekš veiktas ķirurģiskas ārstēšanas.

Žultspūšļa un žultsvadu saslimšanas:

Biežākās žultsakmeņu izraisītas slimības ir akūts vai hronisks holecistīts (žultspūšļa iekaisums) un holedoholitiāze (žultsakmeņi, kas migrējuši uz kopējo žultsvadu). Nereti žultsakmeņu slimība izraisa akūtu pankreatītu (aizkuņģa dziedzera iekaisums). Akūta žultspūšļa iekaisuma gadījumā pacientam parādās sāpes labajā paribē, slikta dūša, vemšana. Nereti novēro paaugstinātu temperatūru un rūgtuma sajūtu mutē.

Ādas un zemādas veidojumi:

Visbiežāk sastopamie labdabīgie ādas un zemādas jaunveidojumi ir: lipoma – norobežots taukaudu sakopojums, ateroma – tauku dziedzera cista.

2021 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6