Medicīnas iestādē meitene saņemt panorāmas rentgena izmeklējumu.

36,6 medicīnas centrs Rēzeknē piedāvā panorāmas rentgenu bērniem.

Panorāmas rentgens bērniem tiek izmantots ortodontijā, zobārstniecībā un ķirurģijā. Galvenās funkcijas – zobu un kaulu problēmu diagnosticēšana, kā arī plānotu dažādas ārstēšanas procedūras, piemēram, zobu breketes bērniem (lai ārstēšana būtu veiksmīga un racionāla). Zobārstniecība bērniem un bērnu zobu veselība ir prioritāte šim izmeklējumam.

Panorāmas rentgens bērniem salīdzinājumā ar intraorālo rentgenu speciālistam sniedz plašāku un precīzāku informāciju par bērna mutes dobuma veselības stāvokli.

Panorāmas rentgens bērniem ir nesāpīgs, relatīvi ātrs, un tas nerada lielu starojuma slodzi.

 

Kāda atšķirība ir starp panorāmas rentgenu un intraorālo rentgenu?

Starp panorāmas rentgenu un intraorālo rentgenu ir vairākas atšķirības attiecībā uz to mērķi, izpildes veidu un informācijas iegūšanas apjomu. Panorāmas rentgenam ir vairākas medicīniskās izmeklēšanas priekšrocības. Šeit ir galvenās atšķirības starp šiem diviem rentgena izmeklējumiem:

 1. Mērķis:
 • Panorāmas rentgens sniedz plašu un pārskatāmu attēlu par visu bērna žokli. Panorāmas rentgens tiek izmantots ortodontijā, lai diagnosticētu ortodontiskas problēmas (ja ir nepieciešamas, piemēram, breketes bērniem), novērtētu zobu un kaulu stāvokli un plānotu ārstēšanas procedūras.
 • Intraorālais rentgens sniedz detalizētu attēlu par vienu vai vairākiem konkrētiem zobiem un to tuvējo audu stāvokli. Intraorālie rentgeni bieži tiek veikti, lai noteiktu zobu kariesu, sakņu kanālu stāvokli un citus specifiskus zobu problēmas.
 1. Izmeklēšanas veids:
 • Panorāmas rentgens ir ārpus mutes dobuma izmeklējums. Bērnam ir jāstāv un jānovieto galva medicīniskā ierīcē, kas veic apļveida kustības, lai iegūtu pilnu attēlu.
 • Intraorālie rentgeni tiek veikti iekšēji mutē. Mazi rentgena sensori vai filmiņas tiek ievietoti iekšā mutē, lai iegūtu attēlus par konkrētiem zobiem.
 1. Attēla apjoms:
 • Panorāmas rentgens sniedz plašu, pārskatāmu attēlu par visa žokļa zobiem un to kaulu stāvokli. Izmeklējumi tiek saglabāti elektroniski. Izmeklējumu pacients saņem e-pastā vai informācijas datu nesējā. Ārsts nepieciešamības gadījumā informāciju var nosūtīt citam speciālistiem, tādējādi paātrinot ārstēšanās procesu.
 • Intraorālais rentgens sniedz detalizētākus attēlus par konkrētiem zobiem un to tuvējiem audiem, bet attēla apjoms ir ierobežots tikai līdz tām zonām, kurās tiek novietots rentgena sensors vai filmiņa.

Katra no šīm rentgena izmeklējumu metodēm ir noderīga savos mērķos un sniedz dažādu informāciju par bērna zobiem. Atbilstoši ārsta norādījumiem tiek veikti attiecīgie rentgena izmeklējumi, lai nodrošinātu precīzu diagnozi un ārstēšanu.

 

Kādos gadījumos bērnam ir jāveic panorāmas rentgena izmeklējums?

Panorāmas rentgens bērniem tiek noteikts pēc konkrētiem medicīniskiem apsvērumiem un situācijām:

 1. Ja ir nepieciešamas zobu breketes bērniem.
 2. Bērna traumu gadījumos. Ja bērns ir piedzīvojis sejas traumu, panorāmas rentgens bērniem palīdz noteikt iespējamos kaulu lūzumus vai citus bojājumus.
 3. Kariesa un citu zobu slimību novērtēšanai.
 4. Zobu ķirurģijai. Ja bērnam ir nepieciešama zobu raušana, zobu implanti vai citas ķirurģiskas iejaukšanās.

Svarīgi atcerēties, ka katrs gadījums ir individuāls, un panorāmas rentgena bērniem  veikšanas nepieciešamība tiek noteikta, ņemot vērā bērna medicīnisko vēsturi, simptomus un ārsta novērtējumu. Pirms veikt jebkādu medicīnisku izmeklējumu, ieskaitot rentgena starojumu, vienmēr vajag konsultējieties ar kvalificētu ārstu.

 

Vai panorāmas rentgens ir kaitīgs bērniem?

Šāda veida rentgena izmeklējums ir drošs un nesāpīgs, taču, tāpat kā jebkura rentgena izmeklējuma gadījumā, jāievēro piesardzības pasākumi, it īpaši attiecībā uz bērniem.

Eksponējot bērnus rentgena starojumam, ir svarīgi ņemt vērā dažus faktorus:

 1. Jānodrošina, ka izmeklējumu veic tikai tad, ja tas ir medicīniski pamatots un nepieciešams, lai iegūtu būtisku informāciju par bērna veselību vai ārstēšanu.
 2. Tāpēc jācenšas minimizēt jebkādu nevajadzīgu starojuma iedarbību, ja tas nav nepieciešams diagnozei vai ārstēšanai.
 3. Ja panorāmas rentgens ir pamatots, bērnam tiks piemērotas atbilstošas starojuma devas (mazākas nekā pieaugušajiem).

 

Izcenojumi šeit.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2021 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6