„KO DARĪT, JA IR IEILGUŠAS IESNAS?”

Šī gada 06.februārī 36,6 medicīnas centrā Rēzeknē otolaringologa (LOR) pakalpojumus sniegs sertificēta ārste Ilona Zimova no Vidzemes slimnīcas.

Ziemas mēneši ir tas laiks, kad pie otolaringologa vēršas lielāks pacientu skaits, kam ir akūts deguna blakusdobuma iekaisums (sinusīts). Šogad saslimušo skaits ir augsts, jo mainīgie laika apstākļi – straujas temperatūras svārstības, kas ir viens no galvenajiem akūto augšējo elpceļu saslimšanas iemesliem.

I.Zimova norāda, ka tipiskākie deguna blakusdobumu iekaisuma simptomi ir ieilgušas iesnas, aizlikts deguns, spiediena sajūta sejas apvidū un pavājināta oža, nereti pievienojas “pilnuma” sajūta ausīs, temperatūra. Akūtu deguna blakusdobumu iekaisuma cēloņi visbiežāk ir saaukstēšanās, gripa, kā arī savlaicīgi neārstēti zobi, ilgstoši apgrūtināta elpošana caur degunu, pazemināta organisma imunitāte, sejas traumas. Lielāks risks saslimt ar deguna blakusdobumu iekaisumu ir alerģiskiem cilvēkiem, kuriem ir bronhiālā astma, alerģiskās iesnas.

Bērni ar akūtiem sinusītiem slimo biežāk, jo atrodoties kolektīvā slēgtā vidē ir lielāks risks elpceļu infekcijām, kuras izplatās gaisa- pilienu ceļā.

Ja akūtu deguna blakusdobumu iekaisumu neārstē, var veidoties hronisks sinusīts. Īpaši palielinās risks ir alerģiskiem pacientiem.

Hronisks iekaisums mazina cilvēka labsajūtas un dzīves kvalitātes līmeni – nogurums un slikta pašsajūta, ilgstoši tiek traucēta elpošana caur degunu, kas var radīt miega problēmas, pasliktinās oža.

Speciāliste vērš uzmanību, ka lietot deguna pilienus, kas mazina gļotādas tūsku, ilgstoši nedrīkst. Ja iesnas nemazinās 7-10 dienu laikā ir obligāti jāvēršas pie ārsta. Lai mazinātu diskomfortu, slikto pašsajūtas līmeni, ir laicīgi jāapmeklē LOR speciālists, kas veiks diagnostiku un ieteiks piemērotāko ārstēšanās veidu.

36,6 medicīnas centra KLIENTU KARTE sniedz atlaidi ārsta konsultācijai – 5% pieaugušajiem un 15% bērniem.

2021 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6