Iestājas rudens, aktualizējas jautājums „KO DARĪT, JA IR IEILGUŠAS IESNAS?”

Rudens un ziemas mēneši ir tas laiks, kad pie otolaringologa vēršas lielāks pacientu skaits, kam ir akūts deguna blakus dobuma iekaisums (sinusīts).

36,6 medicīnas centra OTOLARINGOLOGS (LOR) RĒZEKNĒ Ilona Zimova norāda, ka tipiskākie deguna blakus dobumu iekaisuma simptomi ir ieilgušas iesnas, aizlikts deguns, spiediena sajūta sejas apvidū un pavājināta oža, nereti pievienojas “pilnuma” sajūta ausīs, temperatūra. Akūtu deguna blakus dobumu iekaisuma cēloņi visbiežāk ir saaukstēšanās, gripa, kā arī savlaicīgi neārstēti zobi, ilgstoši apgrūtināta elpošana caur degunu, pazemināta organisma imunitāte, sejas traumas. Lielāks risks saslimt ar deguna blakus dobumu iekaisumu ir alerģiskiem cilvēkiem, kuriem ir bronhiālā astma, alerģiskās iesnas.

Bērni ar akūtiem sinusītiem slimo biežāk, jo atrodoties kolektīvā slēgtā vidē ir lielāks risks elpceļu infekcijām, kuras izplatās gaisa- pilienu ceļā.

Ja akūtu deguna blakus dobumu iekaisumu neārstē, var veidoties hronisks sinusīts. Īpaši palielinās risks ir alerģiskiem pacientiem.

Hronisks iekaisums mazina cilvēka labsajūtas un dzīves kvalitātes līmeni – nogurums un slikta pašsajūta, ilgstoši tiek traucēta elpošana caur degunu, kas var radīt miega problēmas, pasliktinās oža.

Speciāliste vērš uzmanību, ka lietot deguna pilienus, kas mazina gļotādas tūsku, ilgstoši nedrīkst. Ja iesnas nemazinās 7-10 dienu laikā ir obligāti jāvēršas pie ārsta. Lai mazinātu diskomfortu, slikto pašsajūtas līmeni, ir laicīgi jāapmeklē LOR speciālists, kas veiks diagnostiku un ieteiks piemērotāko ārstēšanās veidu.

2021 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6