36,6 medicīnas centrā ginekoloģes-dzemdību speciālistes konsultācijas un ultrasonogrāfijas pakalpojumus piedāvā sertificēts GINEKOLOGS RĒZEKNĒ Natālija Miščuka.
36,6 lūdz ginekoloģi sniegt skaidrojumu, kā sievietei izvēlēties piemērotāko kontracepcijas veidu, lai bērniņa pieteikšanās ģimenē būtu gaidīts notikums, nevis pārsteigums.
Kas ir hormonālā minispirāle?
N.Miščuka skaidro, ka sievietēm, tām, kuras vēl nav dzemdējušas un tās, kuras jau ir mammas, par kontracepcijas izvēli ir jākonsultējas pie ginekologa. Tikai pēc ginekoloģiskās apskates un ultrasonogrāfijas, speciālists var sievietei piedāvāt, kādu no kontracepcijas veidiem.
Pamatprasības, ko sievietes vēlas iegūt, no kontracepcijas ir – maksimāla efektivitāte, ērta un vienkārša lietošana, minimālas blaknes uz veselības stāvokli. Ņemot vērā iepriekš nosauktos faktorus, N.Miščuka piedāvā izvēlēties hormonālo minispirāli. Šī kontracepcijas metode ir piemērota gan sievietēm, kas tuvākajā nākotnē neplāno ģimenes pieaugumu, gan tām sievietēm, kas vēlas paņemt pauzi starp bērniem.
N.Miščuka skaidro, ka hormonālā minispirāle ir viena no efektīvākām dzimstības regulēšanas metodēm, tās efektivitāte ir virs 99%. Iedarbība ir līdz trīs gadiem, bet, ja sieviete vēlas kļūt par mammu, ginekologs jebkurā laikā to var izņemt, šī procedūra ir vienkārša un ātra.
Izplatītākais jautājums, ko sievietes uzdod, ir – ar ko parastā kontracepcijas spirāle atšķiras no hormonālās minispirāles, un atbilde ir – tās darbība un ietekme uz mēnešreizēm. Ar parasto kontracepcijas spirāli mēnešreizes var būt ilgākas un smagākas, menstruālās sāpes var būt spēcīgākas, kā arī palielinās iekaisuma risks. Savukārt ar hormonālo minispirāli menstruālās asiņošanas periods var samazināties un mēnešreizes var būt vieglākas un mazāk sāpīgas.
Kā arī sievietes vēlas zināt par hormonālo minispirāļu hormonu daudzumu salīdzinājumā, piemēram, ar hormonālajām tabletēm. N.Miščuka norāda, ka vidējā hormonu dienas deva hormonālajai minispirālei, kuras derīguma laiks ir līdz 3 gadiem, ir 6 mikrogrami un vienas orālās kontracepcijas tabletes deva ir no 50-120 mikrogramiem.
N.Miščuka uzsver, ka sievietei auglība atgriežas iepriekšējā līmenī pēc hormonālās spirāles izņemšanas, tādēļ tā nevar ietekmēt sievietes vēlmi palikt stāvoklī tieši tad, kad viņa to ir ieplānojusi.
Šo izsargāšanās metodi var izvēlēties māmiņas, kas baro bērnus ar krūti, jo pētījumos nav novērota negatīva ietekme uz mazuļa attīstību un krūts piena izstrādi, daudzumu un kvalitāti. Hormons, ko izdala minispirāle, iedarbojas galvenokārt lokāli, dzemdes iekšienē, un ļoti mazās devas dēļ faktiski nenonāk asinīs.