fbpx

36,6 medicīnas centrā 3. februārī uzsāk darbu sertificēts ZOBĀRSTS RĒZEKNĒ Ināra Virska.

 

ZOBĀRSTS-ZOBĀRSTNIECĪBA RĒZEKNĒ

 

I.Virska sniedz skaidrojumu par profilaktisko zobārsta apmeklējumu nozīmīgumu un vienu no izplatītākām zobu saslimšanām – kariesu.

 

KAS IR KARIESS?

 

Lielākā daļa cilvēku uzskata, ka zobu bojāšanās ir normāls process – tas notiek ar visiem un tas nav novēršams.

Statistikas dati liecina, ka vairāk kā 90% pasaules iedzīvotājiem ir kariess. Šodien kariess ieņem līderpozīcijas starp zobu slimībām. Neraugoties uz to, ka ir pieejama plaša informācija par šo saslimšanu, vairākums cilvēku turpina vieglprātīgi uztvert kariesa parādīšanos, apmeklējot zobārstu tikai tad, kad rodas stipras zobu sāpes vai kad zobs sāk sabrukt.

Profilaktisks zobārsta apmeklējums ļauj novērst kariesu pašā attīstības sākumā, jo tas ir novēršams process. Kariess ir zobu saslimšana, ko izraisa vairāki faktori, no kuriem nozīmīgākie ir nepietiekoša zobu tīrīšana, kaitīgi uztura paradumi.

Kariesu ir iespējams  novērst un apturēt, pie tam nekad nav par vēlu, jo kamēr mutē ir kaut  viens zobs, ir arī baktērijas, kas tos bojā. Tas nozīmē, ka katram cilvēkam, kuram mutē zobu vēl nav, vai jau ir, vai arī vēl ir, kariess jānovērš vai jāaptur – jo ātrāk tiek uzsākta ārstēšana, jo mazāks postījums tiek nodarīts zobam.

2015 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6