fbpx

36,6 medicīnas centrā Baha ziedu terapijas pakalpojumus piedāvā Anita Baltalksne. Daudziem šis netradicionālās medicīnas veids nav zināms, tādēļ 36,6 medicīnas centrs lūdz A.Baltalksni sniegt skaidrojumu – kas ir Baha ziedi.

Kas ir Baha ziedi?

Pagājušā gadsimta sākumā Edvards Bahs atklāja savvaļas ārstnieciskos augus, kas cilvēkam palīdz pārvarēt negatīvos emocionālos stāvokļus un pārvērst tos pozitīvos, piemēram, nemieru – iekšējā līdzsvarā, bailes – drosmē, neizlēmību – noteiktībā utt. Baha ziedus veido 38 ziedu esences, no kurām vienā lietošanas reizē piemeklē līdz 7 ziediem atbilstoši cilvēka tā brīža emocionālajam stāvoklim. E.Bahs apgalvo, ka „nav svarīga slimība, bet gan cilvēks un veids, kā viņš uz to reaģē” – tā ir dziedināšanas atslēga.

Kas un kā tos var lietot?

Baha ziedus var lietot jebkurš, gan jaundzimušais, lai veiksmīgāk pārvarētu dzemdību pieredzi un adaptētos jaunajā vidē, gan grūtniece, lai mazinātu satraukumu vai bailes, kā arī vīrietis vai sieviete, lai mazinātu ikdienas stresu vai nogurumu. Tie ir tikai daži piemēri, bet pielietojums ir ļoti plašs.
Līdzekļus lieto pārsvarā iekšķīgi, izveidojot individuālo ziedu maisījumu (esences kopā ar dzeramo ūdeni). Bet ir arī pieejami gatavi maisījumu, piemēram, 5ziedu formula jeb “glābējlīdzeklis”, “eksāmens” un “atpūta”. Manuprāt, “glābējlīdzeklim” vajadzētu būt katras mammas somiņā, jo tas var būt kā pirmais palīgs akūtās situācijas, piemēram, kad bērns nobīstas, neveiksmīgi pakrīt, kāds cieš autoavārijā, pirms un pēc dzemdībām u.c. gadījumos.
Individuālo maisījumu, kurš paredzēts kādas konkrētas problēmas atrisināšanai, lieto 4 reizes dienā pa 4 pilieniem uz mēles, neatkarīgi no ēdienreizēm. Ja ir kāda īpaši emocionāla diena, tad var arī biežāk. Nav nozīmes vienā reizē izlietot vairāk pilienus, efektīvāk būs, ja lietos 4 pilienus, bet biežāk.

Kādos gadījumos var lietot Baha ziedus?

Visizplatītākais mērķis, ko vēlas sasniegt pieaugušie Baha ziedu konsultācijās, ir iekšējā miera iegūšana, jo mūsdienās stress ir galvenais faktors, kas grauj imunitāti – tikko mūsos iezogas bailes, nogurums, šaubas, dusmas vai kāda cita negatīva emocija, tā mūs sāk piemeklēt slimības. Konsultācijas laikā katram cilvēkam tiek izgatavots individuāls maisījums, un katram tas būs atšķirīgs, neskatoties uz to, ka diviem cilvēkiem slimība vai problēma ir vienāda.

Vai Baha ziedi var būt kādam kaitīgi?

Nē, tie iedarbojas nevis uz mūsu fizisko ķermeni, bet uz emocionālo stāvokli un šī iedarbība ir ļoti maiga un saudzīga. Pat, ja ziedi netiks piemeklēti atbilstošie, tad vienkārši nesagaidīsim vēlamo rezultātu.

Vai jābūt mediķim, lai piemeklētu Baha ziedus?

Nav nepieciešama medicīniskā izglītība, lai izprastu Baha ziedu lietošanu. Ja cilvēks ļoti labi izprot savu vai citu emocionālo stāvokli un izcili pārzina Baha ziedus, tad katrs pats var tos piemeklēt sev vai tuviniekam.

Kā notiek Baha ziedu terapijas konsultācija?

Baha ziedu konsultācija pieaugušajiem ilgst aptuveni 45 minūtes – tā ir saruna par cilvēka situāciju, kurai viņš vēlas pielietot Baha ziedus. Saruna ir vairāk par emocijām, kā cilvēks attiecīgās situācijās reaģē, rīkojas, jūtas, ko domā. Balstoties uz to, speciālists piemeklē individuālu maisījumu no 1 līdz 7 ziediem, un paskaidro, kādas pozitīvas pārmaiņas tie dos.
Ja Baha ziedi nepieciešami bērnam līdz 7 gadu vecumam, tad obligāti uz konsultāciju jāierodas vismaz vienam no vecākiem un arī jālieto maisījums mātei un bērnam (ja māte ir primārā piesaistes persona bērnam). Tas tāpēc, ka bērni ir vecāku “spogulis” un tas, kas notiek ar bērnu ir cieši saistīts ar notikumiem ģimenē. Ģimenes konsultācija parasti ir garāka, tā ilgst 1,5 stundu un uz pirmo konsultāciju labāk bērnu neņemt līdzi.

Cik bieži jāapmeklē šādas konsultācijas?

Pagatavotais ziedu maisījums, ja tiks lietots regulāri, pietiks trijām līdz četrām nedēļām, bet to, vai terapiju nepieciešams turpināt, izlemj katrs cilvēks personīgi. Pieredze rāda, ka ir situācijas, kurās atvieglojumu sajūtam ātri, jau pēc pāris dienām, bet ir negatīvie emocionālie stāvokļi, kas ir ilgstoši mūsos dzīvojuši, veidojušies, ieaudzināti, kurus transformēt var tikai ilgstošā terapijā. Iespējams, kādam speciālistu vajadzēs tikai vienā brīdī, bet citam tas būs sevis, sava bērna, vai dzīves partnera izzināšanas, pieņemšanas process.

ziedi

2015 © Copyright - Medicīnas centrs 36,6